Haber

4. Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması (GastroAntalya) Yarın Başlıyor

Akdeniz Şefler Kulübü Derneği’nin Antalya’da düzenlediği 4. Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması (GastroAntalya) yarın başlıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği GastroAntalya, Cam Piramit’te “Fransız Meyvesi” temasıyla kapılarını ziyaretçilere açacak. 4 gün sürecek etkinliğe 40 ülkeden gastronomi profesyonelleri katılacak.

Atölye çalışmaları, sunumlar, paneller, şehir stantları, servis sunumları, ürün tadımları ve ikili görüşmelerin gerçekleştirileceği etkinlikte dünyaca ünlü şefler, gurmeler ve gastronomi öğrencileri de katılacak.

Etkinlik kapsamında 400’ün üzerinde şef ve şef adayı, “Bireysel Pratik Gençler”, “Bireysel Pratik Ustalar”, “Grand Prix Milli Takım” ve “Bireysel Gösteri Ustaları” yarışmalarında hünerlerini sergileyecek.

Akdeniz Şefler Kulübü Derneği Başkanı Bilal Yüreğir, Antalya’da gastronomi alanında önemli bir toplantı gerçekleştireceklerini belirtti.

Antalya’nın gastronomi alanında da iddialı olduğunu belirten Yüreğir, “Turizmin başkenti Antalya, önümüzdeki yıllarda da gastronominin başkenti olacak. GastroAntalya, gastronomi profesyonellerinin ilgisinin Antalya’ya çekilmesinde değerli bir rol oynuyor. ” İfadesini kullandı.

habercay.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu