Haber

Avrupa ülkelerinden Ukrayna’ya 520 milyon liralık askeri yardım

İngiltere, Hollanda, Norveç, İsveç, Danimarka, Litvanya ve İzlanda, Ukrayna’nın kalkınması için ilk paketi 200 milyon lira (4,5 milyar lira) olmak üzere toplam 520 milyon lira (11,7 milyar lira) değerinde askeri eser yardımı yapacaklarını açıkladı. savunma kapasitesi .

İngiltere Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ukrayna için Uluslararası Fon (IFU) kapsamında söz konusu ülkelerin 520 milyon sterlinlik savunma yardımı sağlamaya karar verdiği bildirildi.

Açıklamada, bu yardımın 200 milyon liralık ilk paketinde çeşitli topçu mühimmatı, deniz istihbaratı, gözlem ve keşif eserleri ile Ukrayna’nın hâlihazırda kullanmakta olduğu tankların bir kısmına desteğin yer alacağı belirtildi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Brüksel’de düzenlenen NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, bu teçhizatların Ukrayna ordusunun savunma kapasitesini önemli ölçüde artıracağını belirtti.

Wallace, “İngiltere liderliğindeki IFU, Ukrayna’yı yasa dışı Rus işgaline karşı korumak için İngiltere ve müttefikleri tarafından Ukrayna’ya hayati askeri yardım sağlamaya kararlıdır.” dedi. dedi.

orhangaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu