Haber

Başakşehir Belediyesi, Şahintepe Mahallesi’nde yeni bir kentsel dönüşüm projesi başlattı

Başakşehir Belediyesi kentsel dönüşümde hız kesmiyor. Şahintepe Mahallesi’nde yeni bir kentsel dönüşüm projesine başladıklarını açıklayan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Vatandaşlarımızın bireysel ya da ada bazlı inşaatlarını yapabilmeleri için tüm süreçleri yürütüyoruz.” söz konusu.

Başakşehir Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Türkiye’ye rol model olmaya devam ediyor. Güvercintepe, Şahintepe ve Ziya Gökalp mahallelerinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri ile çağdaş ve dayanıklı evler üretiliyor. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Şahintepe Mahallesi’nde temeli atılan ve inşaatı hızla devam eden yeni kentsel dönüşüm projesini inceledi.

“Kalıcı çözümler üretiyoruz”

Başakşehir genelinde kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğine işaret eden Lider Kartoğlu, “Şehrimizin yaşam kalitesini artırmak, deprem ve doğal afetlere karşı daha dayanıklı konutlar üretebilmek adına kentsel dönüşüme büyük önem veriyoruz. Ayrıldığımız ilk gün bu konuda kalıcı çözümler üreteceğimizi söyledik. Allah’a hamdolsun yılmadık. Başakşehirimizin birçok lokasyonunda çalışmalara başladık. Başakşehirimizin birçok lokasyonunda çalışıyoruz. Güvercintepe, Şahintepe’de çalışmalarımıza büyük bir gayretle devam ediyoruz. Ziya Gökalp.” dedi.

“Başakşehir’in vizyonunu yansıtacak”

Şahintepe Mahallesi’nde başlayan kentsel dönüşüm projelerinin ardından ada bazlı çalışmalara hız verdiklerini belirten Başkan Kartoğlu, “Haklı komşularımızla plan ve projelerimizi titizlikle hazırladık. Yeni etap konutlarımız da Başakşehirimizin güzelliğini, sosyal donatı alanlarını ve vizyonunu yansıtacak.” söz konusu.

Riskli bina stokunda hedef sıfır

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Kartoğlu, “Vatandaşlarımızın şahsi ya da ada bazlı yapılaşmalarını yapabilmeleri için tüm süreçleri işletiyoruz. Deprem riskini biliyoruz. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu