Haber

Çocuk Esirgeme Bölgesi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Bozkır’da Yapıldı

Konya’nın Bozkır ilçesinde Bozkır Kaymakamı Tolga Turan başkanlığında Çocuk Savunma Mahallesi Uyum Şurası Toplantısı gerçekleştirildi.

Bozkır Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda, koruyucu ve destekleyici tedbirler, suça sürüklenen çocuklarla ilgili alınması gereken tedbirler, okullarda güvenlik tedbirleri, bağımlılık ve çocuk istismarı, aile ve çocuklara yönelik eğitim faaliyetleri, kurum, öğretmen ve velilerin sorumlulukları hakkında bilgi verildi. sürekli eğitim ve öğretim hakkında okul yönetimi. Görevlerle ilgili bahisler tartışıldı.

Toplantıda suça sürüklenen çocukların davranışlarından arındırılması, sosyal hayata uyumlarının sağlanması, psiko-sosyal gelişimlerinin desteklenmesi için ilgili kurumlarla işbirliği içinde çalışmaların yürütülmesi, okullarda gerekli güvenlik önlemlerinin alınması, çocuklara ve ailelere, sağlıklı bir toplum için bağımlılık ve istismar konusunda eğitim faaliyetleri düzenlemek. Ailelere ve çocuklara hayatın güncel meseleleri hakkında eğitim faaliyetleri düzenlemek, istismar olaylarının erken teşhis ve müdahalesinde rol oynayan psikolojik danışma ve rehber öğretmenlerin sorumlu olduğu okulda bahse yönelik çalışmalar yapmak, mahalle muhtarlarını bilgilendirmek ve çalışan aile takibi konusunda işbirliği içinde, eğitimlerine devam eden öğrencilerin devamsızlıklarının takibi. okullar takip edilerek diğer kurumlarla işbirliği içinde çocuk ve aile ile ilgili gerekli çalışmalar başlatılmalı ve çocuğun eğitim ve öğretim hayatına kazandırılmasına yönelik kararlar alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu