Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim öncesi açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Halkın gönlünü kazanmak yerine, nefret söylemini benimseyerek, korku siyaseti izleyerek vatandaşlarımızın ve gençlerimizin oyunu kazanabileceklerini sanıyorlar. İnşallah hepimiz ‘yeter’ diyeceğiz. 28 Mayıs’ta bu kibir anıtlarına.” terimleri kullandı.

Erdoğan, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Anadolu irfanının sembollerinden merhum Neşet Ertaş’ın yürek burkan türküsünü siyasette kendisine rehber edindi, “Dost ulaşılmazsa ulaşılmaz.” yap, rızasız bahçenin gülü görülmez. Gönülden kalbe yol var, göremezsin.” Gönül köprülerinin sarsılmasına asla izin vermediklerini belirtti.

Hayatın her safhasında hep milletle sevgi ve kardeşlik diliyle konuştuklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Ancak vatandaşa tepeden bakanlar bunu göremediler, anlayamadılar. Siyasi tercihleri ​​nedeniyle depremzedelerimizi linç edenler bu sırrı asla anlayamadılar. Başarısızlıklarının sebebini aramak yerine, Hep halkımızı suçladılar.14 Mayıs 1950’de “yol kazası” olarak gördükleri çok partili demokrasiye geçtik.Ne yazık ki kötü alışkanlıklarından asla vazgeçmediler.Aynı kibirli tavrı inatla sürdürüyorlar. Bugün sandıkta ortaya çıkan iradeye saygı duyacaklarına halkımıza ‘cahil’ diyerek hakaret ve tahrik ediyorlar.

Hayatlarında bir kez olsun ‘biz nerede yanlış yaptık’ sorusunu kendilerine sormazlar. Halkın gönlünü kazanmak yerine, nefret söylemini benimseyerek ve korku siyaseti izleyerek vatandaşın ve gençlerimizin oyunu kazanabileceklerini sanıyorlar. İnşallah 28 Mayıs’ta bu kibir abidelerine hep ‘yeter’ diyeceğiz. 85 milyon olarak sandığımıza, irademize ve geleceğimize sahip çıkacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu