Haber

Deprem bölgesi Gaziantep’te 80 bin vatandaşın barınması için 17 bin çadır kuruldu.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Gaziantep’te, arama çalışmaları sürerken depremzedelerin acil barınma ihtiyacı için ilçe ve beldelerde çadırkentler kurulmaya başlandı. ve kurtarma çalışmaları kesintisiz devam etti. AFAD, kent merkezinde yer alan Hasan Celal Hoş Millet Bahçesi’nin yanı sıra İslahiye, Nurdağı ve Nizip ilçelerinde toplam 11 noktada kurduğu çadır kentlere 17 bin 27 çadır yerleştirdi.

KONTEYNER ŞEHİRLER KURULUYOR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un koordinasyonunda yürüttüğü Gaziantep’teki deprem çalışmaları kapsamında ilk etapta 80 bin vatandaşın geçici barınması için çadır kentler ve konteyner kentler kurulmaya başlandı.

“15 BİNİ TAMAMLAYACAĞIZ”

Bakan Kurum, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Arama kurtarma çalışmalarımız sürerken, afetzede kardeşlerimizi barındırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İslahiye, Nurdağı ve Nizip’te 1522 konteynerlik heyet sevk edildi. 15 bini tamamlayacağız. 17 bin 27 çadırımız daha 11 noktada kuruluyor.” ifadelerini kullandı. Bu merkezde kurulacak yeni yaşam alanları için altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu