Haber

Gelecek Partisi’nden bir istifa daha

Gelecek Partisi Kurucu Komite Üyesi Mehmet Sarı, “Kar elde etmek için PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle bile yürümeyi tercih eden Gelecek Partisi, kendisini sindirmek isteyen gizli küresel güçlerin oyuncağı haline gelmiştir. anarşi ve kaostan başka yöntemi yoktur.” istifasını açıkladı.

Gelecek Partisi Meclis Üyesi Kütahya İşadamı Mehmet Sarı, kuruluş politikalarından uzaklaştığını belirterek, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Ülkemiz için yeni bir soluk, yepyeni bir gelecek yaratma vaadiyle yola çıkan Gelecek Partisi maalesef bugün fırsatçı siyasetin alameti farikası haline geldi.

Aşağıdan yukarıya örgütlenme argümanıyla demokratik ilkelerden asla taviz vermeyeceğini her fırsatta dile getiren Genel Lider, CHP ve türevleriyle yaptığı ittifakı hiçbir zaman istişare etmemiş, kapalı kapılar ardında kararlar alıp bir lider yönetimi oluşturmuştur. .

Milletin yanında yürümek yerine PKK, FETÖ gibi terör örgütleriyle bile rant için yürümeyi tercih eden Gelecek Partisi, anarşi ve kaostan başka yöntemi olmayan meçhul küresel güçlerin oyuncağı haline gelmiştir.

AK Parti iktidar dönemlerinin tüm milli, manevi ve maddi kazanımlarını yok etmeye yemin etmiş kesimlere hayranlık uyandırma kaygısının, Gelecek Partisi yönetimi için çok acı bir çelişki olduğunu savunan Gelecek Partisi yönetimi için çok üzücü bir çelişkidir. Bu toprakların ruhuna yön verdiğini savunan parti yönetimi. Bu vicdansız ve ruhsuz politikaya kendi milletimiz gereken cevabı sandıkta vermiştir.

AK Parti’yi böleceğim vaadiyle CHP’den çok milletvekili çalma başarısı belki bazılarını tatmin edebilir ama bu ilkeli ve ahlaki bir siyasete yakışmayan bir tavırdır. Ve böyle kirli hesaplar yapanlar siyasetten silinmeye mahkumdur.

Tüm siyaset mesleğinizi borçlu olduğunuz Erdoğan’a saldırırken Kılıçdaroğlu’na neden hızla teslim olduğunuz gibi pek çok sorumuz ne yazık ki cevapsız kalıyor.

Yeni ve saf bir yolda olduğumuzu düşündük. Maalesef yanılmışız. Derin stratejik beynin bütün planı muhataplarına kumpas kurarak hak etmediği vekilleri ele geçirmekti. Daha yolun başında kirli siyasete başvuran böyle bir zihniyete izin vermediği için aziz milletimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu ilişkilerle ülkemizin birliği, milli bağımsızlığı ve güçlü devlet idealimiz her şeyin üzerindedir.

Gelecek Partisi Kurucular Meclisi Üyeliğinden istifa ediyorum.

Kamuoyunun bilgisine saygılar sunarım.

KAYNAK: HABER7

karakocan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu