Haber

İçişleri Bakanı Soylu Çocuklarla Boğaz Turu Yaptı

İçişleri Bakanı Soylu çocuklarla boğaz tipi yaptı

İSTANBUL – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle çocuklarla boğaz turu yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sarıyer’de İlkokul öğrencileriyle bir araya geldi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğrencilerle birlikte boğaz turu yapan Soylu, çocukların bayramını kutladı. Çocukların bayramını kutlayan Bakan Soylu, onlarla tek tek sohbet etti. Tekne turunda çocuklara hediyeler dağıtıldı.

“Türkiye tam bağımsızlık yolunda”

Burada bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın değerine değinerek, “23 Nisan 1920’de meclisimizin açılışı. çok zor zamanlar.Cumhuriyetimize,demokrasimize,ülkemizin birliğine,inançlarımıza,gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmak temel görevimizdir.Ama istiklal ve hürriyetiniz yoksa bunun bir faydası yok.Yani onlar kadar yaşarlar. canı nasıl istiyorsa istediği kadar sahip çıkıyor.Biz bunun kıymetini biliyoruz ve yarınlara taşıyoruz.Gazımız Sakarya’da bunun en nadide işaretlerinden biridir.İstiklaliniz olmadan. ,gaz olmazdı.Gabar 1 petrol kuyusundan dün petrol çıktı.Bu bizim için çok güzel bir haber.Uzun zamandır bekliyorduk başkalarından geldi.Türkiye çok yüksek yerçekimli petrolle karşılaşıyor.Bu bir bizim için bağımsızlığın simgesi İnsansız hava araçları, Anadolu Gemimiz, arabamız, köprülerimiz, havaalanlarımız bağımsızlığın simgesidir. Hem ilerlemenin hem de bağımsızlığın simgesidir. Gelecek nesillerimiz ve kaptanlarımız bizim için bağımsızlığın simgesidir. Bizden çok daha güçlü, çok daha büyük, çok daha güçlü bir Türkiye’yi kucaklayacaklar. Türkiye tam bağımsızlık yolundadır. Tam bağımsızlık bayrağının şu anki bayrak taşıyıcısı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gelecek nesillere çok güçlü bir Türkiye bırakıyor. Biz nasıl 100 yıl önce dua ediyorsak, 100 yıl sonra da bugün için dua edeceklerine inanıyorum. Çünkü zor günleri dirayetle ve istikametten vazgeçmeden sürdürdük.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu