Yaşam

Kızılay’ın Ahbap’a çadır satmasına ünlü isimler tepki gösterdi

Kahramanmaraş merkezli iki deprem 11 ilde büyük yıkıma neden olurken, ortaya atılan bir iddia büyük ses getirdi. Kızılay’ın depremin üçüncü gününde şarkıcı Haluk Levent’in kurduğu Ahbap Derneği’ne 46 milyon liraya çadır sattığı iddia edildi. Haluk Levent, kamuoyunda yankı uyandıran iddiaya Ahbap’tan yaptığı açıklamayla yanıt verirken, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’tan iddiaları doğrulayıcı bir açıklama geldi.

HALUK LEVENT’TEN AÇIKLAMA

Haluk Levent yaptığı açıklamada, “Yaptığımız her işlem yasal ve doğrudur. Sonra öğrendik. Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş., Kızılay’a bağlı bir tüzel kişiliktir. Kızılay da faturalı olarak bu firmadan çadır almaktadır. “Zaten kendi sitelerinde açıklama var.” dedi.

BAŞKAN KEREM KINIK DOĞRULANDI

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, “Kızılay Çadır & Tekstil A.Ş, Türkiye Kızılay Derneği’nin bir kuruluşu olup, 12 ay kesintisiz üretim yapan dünyanın önde gelen afet çadırı üreticilerinden biridir. Öncelikle TAMP çerçevesinde Kızılay’ın minimum çadır stok seviyesini garanti altına alıyor.’ ifadelerini kullandı.

“Çadırlar bedava dağıtılmayacak mı?”

İddiaların ardından ünlü isimler sosyal medya hesaplarından duruma tepki gösterdi. Armağan Çağlayan, “Gerçekten anlamadığım için soruyorum. Kızılay o çadırları zaten bedava dağıtmaz mı? O zamanlar ‘kamu malı’ değil mi o çadırlar? kamu malı?” o paylaştı.

BERNA LAÇİN VE DEMET SAĞIROĞLU’DAN TEPKİ

Oyuncu Berna Laçin ve şarkıcı Demet Sağıroğlu da sosyal medya hesaplarından şu paylaşımı yaptı.

ŞAHAN GÖKBAKAR’DAN YAPILAN PAYLAŞIM

Ünlü oyuncu Şahan Gökbakar ise olaya üstü kapalı bir gönderme yaptı. İngilizce paylaşım yapan Gökbakar, “Gül alan, gül veren. Öyle mi?” düşürüldü.

haber-imranli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu