Haber

Marmaris’te düzensiz göçmen kaçakçılığı operasyonu: 3 örgütleyici tutuklandı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 9 düzensiz göçmeni lüks bir araçla kaçak olarak yurt dışına kaçırmaya çalışan 3 organizatör polis tarafından yakalandı. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Marmaris Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Çaba Grup Amirliği ekipleri, rutin devriye görevi sırasında ormanın sonunda hareketlerinden şüphelendikleri bir grup insanı takip ederken kendilerini bekleyen iki aracın bulunduğunu gözlemledi. Siteler Mahallesi’nde. Önden giden bir aracı tespit eden polis, düzensiz göçmenlerin arkadaki lüks transfer aracına bindiğini görünce operasyon için düğmeye bastı. Görevli Cumhuriyet Savcısı’ndan aldıkları talimatın ardından her iki aracı da takibe alan ekipler, Armutalan Mahallesi’nde araçları durdurup kontrol ettiğinde bagajda 7 kişi, kucağında ise 2 kişinin can yeleği olduğunu gördü.

Marmaris Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Grup Amirliği ekipleri, öndeki araçta bulunan MMU (22), OE (22) ile arkadaki düzensiz göçmenleri taşıyan aracın sürücüsü RTM’yi (25) gözaltına aldı. 9 düzensiz göçmen, evrak işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ula Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi.

Düzensiz göçmenleri yasa dışı yollarla yurt dışına götürmeye çalışan MMU, OE ve RTM, Marmaris Adliyesi’nde tutuklanarak cezaevine gönderildi. – MUĞLA

haberozvatan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu