Haber

TİP: Erkan Baş’ın ‘İnce çekilirse ben de çekilirim’ açıklaması yok

ANKARA –Türkiye Emek Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş’a atfedilen “İnce çekilirse ben de çekilirim” sözlerinin sosyal medyada gündem olmasının ardından TİP basın ofisi açıklama yaptı.

Erkan Baş’a atfedilen sözlerin gerçeği yansıtmadığına değinilen açıklamada, Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuna ‘İnce çekilirse ben de çekilirim’ açıklaması yapıldığı aktarılıyor. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Açıklamada ayrıca Erkan Baş’ın Muharrem İnce’yi geri çekilmeye davet ettiği televizyon programında kullandığı şu cümlelere yer verildi:
“Milletvekili olmayı bir misyon ve sorumluluk olarak değerlendiriyoruz. Bu bireysel bir sorun değil, bizim için bir meclis sorunu. (Muharrem İnce’nin) cumhurbaşkanı adaylığından çekilme şartı Erkan Baş’ın milletvekili adayı olmaması ise, lütfen çabuk çekilsin. Yeter ki bu ülkeyi bir an önce o karanlık süreci sonlandıracak bir yere taşıyalım. O çok istiyorsa gelsin, o çekerse ben de çekerim. Bizim için sorun yok. Ancak bizim geri çekilmemiz onların bir şey kazandıkları anlamına gelmiyor. 3. bölge seçimlerinden tamamen çekilsek, hepimiz İnce’ye oy versek, bütün partiler Memleket Partisi’ne de oy verse bir şey değişmez.”

Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesini memnuniyetle karşılayan açıklamada, “Bu süreçteki yakışıksız saldırılarından dolayı kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu