Haber

Trump Twitter’a ceza verdi

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın X (Twitter) hesabı için arama emri çıkarıldığı ve X’in talebi zamanında yerine getirmediği için 350 bin dolar para cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı.

Trump aleyhindeki soruşturmalarda özel bilirkişi olarak atanan eski Başsavcı Jack Smith’in makamının talebi üzerine, “6 Ocak Kongresi ile bağlantılı olarak Ocak 2023’te Trump’ın X hakkındaki hesabına ilişkin devlete bilgi verilmesi çağrısında bulunuldu. Baskın soruşturması” bugün açıklanan mahkeme belgelerine göre. talimatı” verildi.

Mahkeme ayrıca, X’in arama emrinin varlığını ve içeriğini Trump da dahil olmak üzere herhangi birine açıklamasını yasaklayan bir gizlilik kararı aldı.

X nihayetinde emre uysa da, istenen bilgileri üç gün geç sağladığı için 350.000 $ para cezasına çarptırıldı.

TRUMP TEPKİ VERDİ

Trump, kurucusu olduğu sosyal medya platformu TruthSocial’da yaptığı açıklamada Lider Joe Biden ve Adalet Bakanlığı’na tepki gösterdi.

“Az önce haydut Joe Biden’ın Adalet Bakanlığı Twitter hesabımı hacklediğini öğrendim.” Trump bunu sivil haklarına yönelik bir saldırı olarak nitelendirdi.

Trump tweet attı, “Siyasi rakibim başkanlık kampanyama zarar vermeye çalışırken çıldırıyor. Daha önce böyle bir şey olmamıştı. Anayasanın Birinci Değişikliği (ifade özgürlüğü hakkını içeren) hala geçerli mi? İstikrarsız Jack Smith, tüm kanıtları yok etmek ve silmek için seçilmedi. Öyle mi? Bunlar Amerika’nın karanlık günleri.” ifadelerini kullandı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı, 6 Ocak 2021 Kongre baskını olaylarının ardından askıya alınmış ve platformun Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından yeniden açılmıştı. Ancak Trump, 8 Ocak 2021 tarihinden bu yana platformda herhangi bir paylaşımda bulunmadı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu