Haber

Erdoğan gitmeli’ye kapak yapan The Economist seçim sonuçlarını böyle gördü

dünyanın selefi ekonomi Dergilerinden İngiltere merkezli The Economist, 14 Mayıs seçimleri öncesi tartışmalı bir kapak yaptı. “2023’ün en önemli seçimi” başlıklı kapakta “Erdoğan gitmeli”, “Demokrasiyi kurtarın” ve “Oy verin” yazan çıkartmalar yer aldı.

ERDOĞAN TEPKİ GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, The Economist’in kendisiyle ilgili kapağına sert sözlerle tepki göstererek, “14 Mayıs’ta sandıktan bir kez daha galip çıkacağız. Bu öyle bir zafer olacak ki, Kandil’deki terör baronları dışında kimse kaybetmeyecek. Pensilvanya’daki hainlerden başka kimse üzülmeyecek, “Türkiye’ye kefen kesenler dışında kimse boyun eğmeyecek. Siyaset mühendisleri dışında kimse başarısız olmaz. Milleti tehdit eden yabancı dergiler kimsenin gözünü kör etmeyecek. 14 Mayıs’ta tüm Türkiye kazanacaktır” dedi.

İFADE DİKKAT ÇEKTİ

Dün Türkiye ikinci kez sandık başına gitti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 52.16 oyla rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’nu geride bıraktı. Erdoğan yeniden cumhurbaşkanı seçilirken The Economist’in seçim haberinde oldukça dikkat çekici detaylar yer aldı. Seçim sonuçlarını internet sitesinde ilk sıraya koyan The Economist, “Erdoğan’ın kaybedeceği dedikodularının çok abartılı olduğu ortaya çıktı” dedi. Raporda, “Türkiye’yi 20 yıl başbakan ve ardından cumhurbaşkanı olarak yöneten Erdoğan, bunu beş yıl ve muhtemelen daha fazla sürdürecek” denildi.

enezajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu